Ako správne obdarovať milovanú osobu?

Dary boli vždy dôležitou súčasťou rozvoja zdravých a láskyplných vzťahov. Okrem toho, že ide o jednoduché gesto pre svojich blízkych, venovanie správnych darčekov môže preukázať, že vám na danej osobe naozaj záleží a rozumiete jej. Aj keď sú všetky vzťahy jedinečné, nikto nemôže poprieť vplyv, ktorý majú darčeky na vytvorenie silnejšieho zväzku a hlbšieho vzájomného pochopenia. Čas, ktorý človek potrebuje na zoznámenie sa s preferenciami a osobnosťou svojho blízkeho, robí dobre zvolený darček ešte zvláštnejším vďaka úsiliu pri jeho výbere. Nie každý však vie ako vybrať vhodný darček, a preto je dobré sa aj inšpirovať. Či už hľadáte dar na 18ste narodeniny, dar pre muža, dar pre ženu, dar na narodeniny, meniny, svadbu etc., nebojte sa hľadať nápady aj z vonkajšieho prostredia. Darovanie je jazykom lásky a nie je ťažké sa ho naučiť, stačí pozorne počúvať a všímať si vašich blízkych.

Čo však v prípade, keď dar už síce máme kúpený, ale nevieme ako ho správne odovzdať?

Narodeniny

Nájdi darček

Pokiaľ organizujete narodeninové oslavy vo väčšom počte, toto bude pre vás správna voľba. S úkrytom darčeka je síce viac práce, ale o to bude väčšia zábava! Namiesto toho, aby ste oslávencovi odovzdali darček priamo, odovzdáte mu prvú obálku s indíciami. Koľko stôp
s indíciami k darčeku využijete je iba na vás. Zamerať sa môžete aj na otázky o jednotlivých prítomných osobách, ktoré musí oslávenec uhádnuť. Nebojte sa experimentovať v kreácií úloh. Samozrejme, posledným krokom bude odhalenie umiestnenia skutočného darčeka.

Meniny

Falošné balenie

Mnoho ľudí meniny neoslavuje, ale určite každého poteší aspoň smska či originálna pohľadnica k tomuto sviatku. Pokiaľ ste si s oslávencom bližší, môžete mu darovať maličkosť v podobe bonboniéry, kvetov, fľaše obľúbeného alkoholu alebo značku preferovanej kávy. Prekvapte oslávenca a zabalte mu darček do obalu, z ktorého zostane v šoku. Podstatou balenia darčeka je vyvolať nemilé prekvapenie, ktoré sa skončí smiechom a radosťou. Vyberte prázdnu krabicu od nelákavého predmetu, ako napríklad z domácich potrieb, kancelárskych potrieb, čistiacich prostriedkov a vložte do nej váš dar. Aby to bolo ešte napínavejšie, túto krabicu môžete zabaliť aj do ozdobného papiera.

Jedna rada na záver – majte kamennú tvár pri odovzdávaní a rozbaľovaní darčeka, neprezraďte sa smiechom 🙂 .

Svadba

Peniaze

Možno sa vám tento typ daru zdá neoriginálny a niekomu aj drzý, pravdou je, že finančná hotovosť mladomanželov najviac poteší. V dnešnej dobe je organizácia svadby finančne náročná, nehovoriac o príprave tohto veľkého dňa s veľkým predstihom, kedy sa musia platiť zálohy už dopredu. Mnoho mladých ľudí chce dopriať svojim príbuzným nezabudnuteľný zážitok, a preto sú nútení získať peniažky prostredníctvom pôžičiek. Aj keď v minulosti bolo zvykom darovať mladomanželom najmä potreby do domácnosti, dnes má už každý vlastné preferencie a za hotovosť si ich vie vybrať aj sám. Samozrejme, hotovosť priložte k blahoželaniu do spoločného života, a tak zostane mladomanželom aj milá spomienka.

Výročie svadby

Romantický wellness

Po rokoch manželstva romantika medzi partnermi utíchne, pretože nastane mnoho problémov a situácií, ktoré treba riešiť. Ani sa nenazdáme a ocitneme sa v pozícii, že si ani nevieme spomenúť, kedy sme s naším manželom/ manželkou boli naposledy sami a venovali
sa iba jeden druhému. Výročie svadby je výnimočný dátum, na ktorý by sa nemalo zabúdať, pretože naše životy sa oficiálne spojili a spolu sme vybudovali všetko, čo dnes máme. Vyvarujte sa darčekom, ktoré sa spájajú s domácnosťou alebo deťmi. Tento deň predsa patrí iba vám a vášmu potešeniu. Odporúčame preto zajednať romantický pobyt iba pre vás dvoch. Nakoľko ľudia dnes cestujú omnoho viac ako kedysi, zarezervujte si pobyt s predstihom. Hľadať ponuky môžete cez zľavové portály, ale aj cez stránky s ponukou ubytovania ako Booking alebo Expedia. Najlepšiu cenu si ale vždy zabezpečíte priamym kontaktoms daným hotelom, kedy sa viete dohodnúť aj na špeciálnych ubytovacích balíčkoch.

Tak na čo ešte čakáte?

Promócie

Kvalitný šperk

Promócie sú veľkým míľnikom v živote človeka, pretože ide o ďalší krok vpred v osobnom rozvoji. Táto udalosť by nemala zostať nepovšimnutá a je potrebné ju patrične osláviť. K promóciám patrí slávnostný obed v kruhu rodiny a blízkych v reštaurácií, preto je
potrebné dopredu rezervovať podnik s potrebným počtom miest a vopred vybraným menu. Darček má obdarovanej osobe pripomínať tento deň, a preto odporúčame zaobstarať kvalitný šperk v podobe náhrdelníka, náramka alebo hodiniek. Pokiaľ netušíte aký šperk vybrať, druhou možnosťou je aj hotovosť v gratulačnej obálke, ktorá pomôže promovanému v jeho novom životnom štarte.

Žiadosť o ruku

Neexistuje žiaden správny alebo nesprávny spôsob, ako požiadať svoju partnerku o ruku, ale existuje niekoľko vecí, ktoré môžete zvážiť, aby ste našli ten správny spôsob svojho prejavu.

Kedy je ten správny čas?

Z romantických filmov máme predstavu, že žiadosť o ruku sa nesie v znamení ruží, prekvapenia a sĺz šťastia. V reálnom živote má zasnúbenie častokrát menej romantickú podobu, kedy príde nečakane, hoci aj v kuchyni vášho bytu 🙂 Pred samotnými zásnubami ale
odporúčame sledovať vývoj vášho vzťahu a nenápadne zistiť, či je partner na tento krok pripravený.

Zaobstarajte si zásnubný prsteň dopredu a noste ho so sebou. Vy už budete vedieť, kedy príde ten správny čas. Pokiaľ chcete tento moment urobiť výnimočným, zoberte partnera na jeho obľúbené alebo vytúžené miesto. Ak je vaša polovička výstrednejšia, neváhajte do tohto momentu zapojiť aj vašich kamarátov.