Rady a tipy ako vybrať vhodný darček pre muža

Kúpa vhodného daru pre muža je zložitejšia ako sa na prvý pohľad zdá. Každá žena pozná ten pocit, kedy si je už istá kúpou daru pre muža a potom zistí, že muž takýto dar vôbec neocení. Je teda možné, že ženy a muži vnímajú darčeky inak?

Niekedy sa nachádzame v situáciách, kedy máme pocit, že muži a ženy rozprávajú inými jazykmi, najmä, keď príde na ich požiadavky. Muži, ktorí sú nám najbližší, dobrí priatelia, manželia, otcovia alebo bratia ocenia naše úsilie nájsť vhodný dar bez ohľadu na to, že mnoho z nás ich chce naozaj prekvapiť a svojím darom patrične aj zapôsobiť. Čo ale naozaj túžia muži nájsť v tom krásnom darčekovom balení?

Mnoho mužov preferuje dar súvisiaci s ich záľubov alebo vyznačujúci sa jedným znakom- praktickosť. Kým ženy preferujú dary pre potešenie, ktoré by si najmä samé nekúpili, muži preferujú praktické dary. Určite vám nie sú cudzie požiadavky darov ako opasky, peňaženky, obuv, oblečenie a podobne. Pokiaľ ale stále neviete, čo by mohlo byť vhodným darom pre muža vo vašom okolí, pripravili sme pre vás originálne nápady na darčeky.

Inšpirácie darčekov pre ženy nájdete v tomto článku.

Darček pre manžela

Aký je vhodný darček pre človeka, ktorý vás vždy bude milovať, chrániť a nikdy nevynechá príležitosť vyčariť vám úsmev na tvári? Poznáte ho lepšie než hocikto iný. Práve vy poznáte všetky jeho sny, túžby a tajomstvá. Viete, čo sa mu nepáči a čo, naopak, ocení. Vaša znalosť jeho osobnosti robí preto výber vhodného darčeka menej komplikovaným. Obdarujte preto svojho manžela darčekom, ktorý je skutočne výnimočný.

Elegantný set na holenie

Aj napriek tomu, že sa v dnešnej dobe tešia veľkej obľube moderné technológie, do ktorých patria aj elektrické holiace strojčeky, skoro každý muž túži vlastniť klasický holiaci strojček z čias minulých, tzv. britvu. Pripomína im to život ich mužských predchodcov, ktorí si dokázali poradiť s každou situáciou aj v nepriaznivých podmienkach. Tradičné sety na holenie sú dostupné v rôznych prevedeniach a zároveň aj cenových kategóriách, takže si určite vyberiete ten, ktorý spadá do vášho cenového rozpočtu.

Darček pre otca

Otcovia sú naši superhrdinovia v reálnom živote, a preto si pre nich prajeme len to najlepšie. Pri výbere darčeka pre ocinov si dávame obzvlášť záležať. Vždy sa na nich môžeme spoľahnúť, preto si zaslúžia špeciálny darček. V tomto prípade je obzvlášť dôležité myslieť na kvalitu a účelnosť, ktorá je otcov podstatná. Nepotrebné veci sú zvyčajne skôr nežiadúce, ale čo môžu naši otcovia použiť v každodennom živote?

Gramofón

Väčšina otcov má spoločnú vlastnosť, a to je láska k hudbe. Mnoho z nás si to neuvedomuje, ale otcovia sú tí prví, ktorí pri svojej činnosti zapínajú rádio. V časoch nášho detstva ceruzkou prekrúcali kazety do magnetofónov, ktoré časom vymenili za CDečká a neskôr už len málo z nich začalo používať kanály ako YouTube za cieľom vypočuť si svojho obľúbeného hudobného interpreta. Či už ich obľúbený spevák, alebo kapela, patrili do štýlu disco, country alebo rocku, viac-menej si prehrávajú staré pesničky len v pamäti. Venujte im preto tento retro hudobný prehrávač vybavený už aj novými technickými vlastnosťami. Naviac k nemu vyberte rovno aj platňu otcovho obľúbeného albumu. Prekvapenie a radosť sú zaručené.

Darček pre brata

Každý vzťah medzi súrodencami je jedinečný. Aj keď vy a váš brat ste úplne rozdielni, viete, že sa jeden na druhého môžete spoľahnúť. Pri výbere daru pre brata je výhodou, že môžete povoliť uzdu fantázii a vybrať mu aj vtipný darček. Momentálnym trendom sú ponožky od značiek ako Fusakle, Dedoles alebo Happy Socks. Veríme, že vždy sa nájde vyobrazenie, ktoré vášho brata vystihuje.

Ak hľadáte darček na bratove 18stenarodeniny, odporúčame prečítať tento článok.

Diár

Jedna z vecí, ktorá vás na vašom bratovi určite hnevá, je jeho neustále meškanie. Či sa už jedná o rodinný obed alebo o gratuláciu k narodeninám, vo všetkom býva veľakrát “pozadu”. Nie je to preto, že by vás všetkých nemal dostatočne rád a nezáleží mu na vás, jednoducho vždy sa akosi len pozabudne. Preto mu ako darček venujte diár. A nie, nemáme na mysli tie nudné diáre iba s dátumami. Na výber máte z množstva druhov ako sú fitness diáre, motivačné alebo pre kreatívcov. Odporúčame najmä slovenské diáre The Žurnál, ktoré sú svojou nápaditosťou a jednoduchosťou ako stvorené pre mužské pohlavie.

Darček pre uja

Mať dobré vzťahy so strýkom je takmer ako mať druhého otca. Môžu byť vašimi dôverníkmi aj mentormi, no zároveň si zo seba môžete robiť srandu a dobre sa spolu zabaviť. Na strýkov sa mnohokrát zabúda a najmä v prípade narodením a menín. No mali by sme myslieť na to, koľko toho pre nás urobili aj oni, v niektorých prípadoch už od detstva, a preto by sme si mali vždy spomenúť a darovať im aspoň maličkosť.

Originálne tričko

Určite je aj váš ujo niečím charakteristický, a to svojou vlastnosťou alebo záľubov. Darujte mu preto tričko na mieru vyrobené práve pre neho! Inšpirovať sa môžete rôznymi nápadmi na internete, dokonca si môžete vyrobiť aj svoj vlastný motív, resp. si ho priniesť so sebou do firmy, kde robia potlače na textil a originálny darček je na svete. Pri výbere vhodného trička odporúčame vybrať bavlnený materiál s prímesou elastanu. Daná kombinácia drží tvar potlače a je príjemnejšia na nosenie.

Darček pre šéfa

Väčšina z nás si pokladá otázku, či je vôbec určitá nepísaná povinnosť kúpiť darček šéfovi. Odpoveďou je nie. Podľa korporátnej etikety, podriadený nie je povinný kúpiť dar svojmu nadriadenému a pokiaľ sme už pri tejto hierarchii, to skôr šéf má povinnosť zaobstarať darčeky svojím podriadeným. Pokiaľ sa už ale rozhodnete svojmu šéfovi kúpiť darček, odporúčame sa dohodnúť na dare aj s ostatnými kolegami. Spolu vyzbierate viac finančných prostriedkov, a tak môžete darovať kvalitnejší dar.

Box pre muža

Najlepším darčekom pre mužov, ktorí majú všetko alebo si vďaka svojej finančnej stabilite môžu dopriať kvalitu, je hodnotný a originálny box pre mužov. Našťastie ho nemusíte vytvárať samy a lámať si hlavu s tým, čo do takéto boxu patrí. Priestor na trhu vyplnila česká spoločnosť, ktorá ponúka takéto drevené boxy plné prekvapenia a nájdete ich pod názvom Manboxeo. Na výber máte drevené debničky s rôznorodými predmetmi, stačí vybrať už len tú správnu pre vášho šéfa.