Rady a tipy ako vybrať vhodný darček pre ženu

Vyberanie darčekov pre ženy môže byť náročnou úlohou, a to najmä v prípade, ak darček vyberá opačné pohlavie. To, že ženy a muži sa na veci pozerajú odlišne je všeobecnou pravdou a výnimku netvorí ani výber darov. Ak hľadáte ten správny darček pre ženu vo svojom živote, či už ide o maminu, sestru, tetu alebo dokonca šéfku, je dôležité pochopiť, čo ženy vo vašom okolí hľadajú a to, čo im daným darčekom chcete zároveň aj povedať.

Hľadáte darček pre milované osoby? Nazrite aj sem!

Darček pre maminu

Áno, my vieme. Pre svoju maminu sa každý z nás snaží nájsť ten najlepší darček. Mnoho z nás si ale neuvedomuje, že tým najväčším darom sme my samotní. To znamená, že so svojou maminou máme tráviť viac času. Zvážte spôsoby ako ju zahrnúť do svojho života aj prostredníctvom daru. Začnite tým, že si urobíte zoznam toho, čo má vaša mamina v obľube: Jazdu na koni? Wellness? Cestovanie? Varenie? Veríme tomu, že po vyhotovení tohto zoznamu budete mať výber správneho darčeka oveľa jednoduchší. Ďalšou radou je naše maminky počúvať. Prečo? Pretože ony nám samé nenápadne naznačia dar, ktorý by si priali. A nie, nemáme na mysli vetu: ,,Nič mi nekupuj, všetko už mám.” Aj naše mamy sú predsa len ženy a milujú byť obdarované, preto pozorne počúvajte, čo hovoria a určite v ich slovách nájdete indície k vhodnému darčeku.

Ak ste predsa len stratený a neviete, čo svojej mamine kúpiť, máme pre vás tip, nenecháme vás predsa na holičkách!

Lístky do divadla

Naše mamy majú počas svojho života toľko povinností, že málokedy si nájdu čas samé na seba. Pokiaľ si ho nájdu, tak väčšinou je to aj tak za stenami ich vlastného obydlia. Preto zoberte svoju maminu niekam von, nech má dôvod nahodiť sa do spoločnosti a vyskytnúť sa aj medzi inými ľuďmi. Divadlo je preto skvelou voľbou. V prípade, že vy nie ste milovníkom divadla, žiaden strach, kúpte mamine jednoducho dva lístky a ona si už vyberie svojho vlastného spoločníka. A žáner predstavenia? Určite komédiu, tou sa nič nedá pokaziť.

Darček pre sestru

Aj keď vás táto osoba občas poriadne hnevá, ľúbite ju a prajete si pre ňu darček, ktorý by ju potešil. Výber darčeka pre sestru je jednoduchší, pretože v čase jej neprítomnosti sa môžete nenápadne vplížiť do jej izby a poobzerať sa, čo si rada nakupuje, napríklad akú značku kozmetiky preferuje, aký parfum používa, od akých autorov má rada knižky, akému športu sa venuje a pod. V takomto prípade si stačí urobiť fotky daných vecí a v špecializovanom obchode poprosiť o asistenciu predávajúci personál.

Čo však v prípade, keď oslavuje vaša sestra čerstvých osemnásť? Inšpirujte sa nezabudnuteľnými darčekmi na 18ste narodeniny v tomto článku.

Ak ste už so sestrou staršie ročníky a nestretávate sa tak často, venujte jej darček spojený s vaším detstvom. Darujte jej spoločnú fotografiu z detstva, kúpte jej plyšáka plemena psíka, ktorého mali rodičia, keď ste boli deti. S daným darčekom venujete aj kopu spomienok a smiechu.

Poukážka na nákup

Ak vám ani sprievodný text nepomohol pri výbere toho správneho darčeka pre sestru a naozaj neviete, čo má rada, darujte jej poukážku na nákup. Odporúčame poukážku do kamennej parfumérie, kde si obdarovaná môže prísť osobne vybrať produkt podľa jej predstáv a zároveň si ho aj vyskúšať. Drahšiu kozmetiku si žiadna žena nechodí kupovať každý deň a rozhodne sa tejto príležitosti poteší.

Darček pre tetu

Teta, osoba, ktorá ako jediná dokáže rozdávať objatia ako mamina a udržať tajomstvo ako sestra. Tetu určite nechceme sklamať a prajeme si pre ňu darček, ktorý ju poteší a zároveň vykúzli aj úsmev na jej tvári. Je pravdou, že nech jej darček vyberieme akýkoľvek,
všetko príjme s nadšením a radosťou. No predsa by si to zaslúžilo určitú kreativitu. Pokiaľ si neviete dať rady, neváhajte sa spýtať aj svojich rodičov, ktorí ju dokonale poznajú a určite vám dobre poradia. Ak sa však ostýchate spýtať, vybrali sme darček za vás.

Astrologický darček

Každý z nás verí na astrológiu, aspoň trošku. Kúpiť darček podľa znamenia je určitý talizman, ktorý má danú osobu sprevádzať životom a pomocť jej pri náročných situáciách. Preto si zistite pod akým znamením sa vaša teta narodila, nájdite kameň patriaci pod jej znamenie a prelúskajte vody internetu. Zaručujeme, že nájdete náramok, náhrdelník alebo náušnice vyrobené z daného kameňa. Potom už stačí len objednať a voilà , darček je na ceste.

Darček pre šéfku

Kupovať darček pre rodinu je vždy jednoduchšie, pretože aj keď sa presne netrafíte do vkusu príbuzného a nedajbože niektorého urazíte, nakoniec to všetci pojmete s humorom.

Darček pre niekoho zo zamestnania môže byť ale ťažký oriešok. Povedzme si to na rovinu, nie každý má v práci práve nadštandardné vzťahy a mnohokrát nevieme, čo sa v skutočnosti deje v živote človeka sediaceho oproti nám. Preto odporúčame pri darčekoch na pracovisku vyberať s opatrnosťou, najmä keď danú osobu až tak nepoznáme.

Najskôr zvážte skupinový darček. Skupinový darček vás zbaví tlaku, ak máte obmedzený rozpočet. Tiež nemusíte poznať svoju šéfku dostatočne dobre, aby ste vybrali tú správnu vec.

Ak sa rozhodnete darček venovať sami, doneste ho svojej šéfke osobne bez toho, aby vás videli ostatní zamestnanci. Odovzdanie daru pred inými kolegami je netímové správanie a koledujete si tým o nepekné reči za vašim chrbtom. Zachovajte si teda diskrétnosť. Nekupujte nič osobného charakteru, ak nie ste so šéfkou dobrí kamaráti. Takisto neutrácajte veľa financií.

Sada pier

Napriek tomu, že žijeme v digitálnej dobe, atramentové a guličkové perá nikdy nevýjdu z módy. Stavte na istotu a potešte svoju šéfku sadou značkových pier. Odporúčame vyberať zo značiek ako Parker, Montblanc alebo Ted Baker, ktoré sú zárukou kvality.